donice podświetlane hebe

Wydobądź piękno swoich kwiatów za pomocą światła

Posted on Posted in Donice podświetlane

Znudziły Cię zwykłe donice i szukasz czegoś oryginalnego? Chcesz, aby dekoracja Twojego tarasu robiła niesamowite wrażenie?

Wystarczy wprowadzić ciekawy element do swojego wnętrza. Nie musi to być rzeźba czy ozdobna figurka. Doskonały efekt można uzyskać za pomocą zwykłego doniczkowego kwiatka. Można szukać unikatowych roślin, urzekających swoim kwiatem lub liśćmi. Można jednak pomyśleć o oryginalnym wyeksponowaniu rośliny. Czyli zdecydować się na niepowtarzalne donice podświetlane.

donica podświetlana venice

Idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz lub ogrodów. Są nie tylko piękne ale i funkcjonalne. Zazwyczaj dają możliwość wyboru światła o ciepłej lub zimnej barwie. Dobór takiego oświetlenia w niesamowity sposób wpływa na charakter wnętrza. Biała barwa wyborowo pasuje do minimalistycznej nowoczesności. Świetnie sprawdzi się do dekoracji dużych holi i tarasów. Żółty kolor dodaje ciepła i przynosi odprężenie. Dlatego warto stosować to oświetlenie w sypialniach, pokojach dziennych i salonach. Zieleń wspaniale współgra z żółtą barwą. Powyższy rysunek pokazuje jak świetnie prezentuje się zwykła roślina w połączeniu z podświetlaną donicą.

Za jej pomocą można wyeksponować każdego kwiatka. Blask bijący z dna donicy wspaniale oświetla nie tylko roślinę ale i jej otoczenie. Donice podświetlane mogą stanowić alternatywne źródło światła i zastępować zwykłe lampy lub ścienne kinkiety. Umożliwiają prosty system wymiany baterii oraz są wyposażone w długi na 3 metry kabel. Posiadają certyfikat CE, który świadczy o najwyższej jakości i gwarantuje bezpieczeństwo.

Tego typu donice idealnie nadają się do ogrodów. Są wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Żaden deszcz, gwałtowna burza czy nawet syberyjski mróz nie jest w stanie ich zniszczyć. Polietylen jest wytrzymały na wgniecenia, zarysowania czy odpryśnięcia. W dodatku jest wyjątkowo lekki i stabilny. A podwójne dno nie tylko dodaje lekkości ale i doskonale sprawdza się przy eksponowaniu małych kwiatków czy sadzonek. Nie trzeba wypełniać ziemią całej donicy. Przy mniejszych roślinach wystarczy włożyć wkładkę i tylko ją napełnić specjalnym gruntem. Donice wykonane z polietylenu bez żadnych obaw można stawiać na dworze. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Donice podświetlane w zjawiskowy sposób ozdobią wejście do altanki. Każdego zauroczą swym nowoczesnym wyglądem. Warto wstawić je do ogrodu i cieszyć się pięknem roślin podświetlonych szczególnie nocą. Nic nie zastąpi tego efektu. Obserwowanie zachodu słońca w blasku gwiazd i ledowych donic. Wspaniale prezentują się donice emitujące białe światło w otoczeniu głębokiej czerni. Takie połączenie nawiązuje do klasyki i stylu. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać stawiając białe donice, różnej wysokości na ciemnej podłodze. W otoczeniu nocy dwa klasyczne kolory dodadzą miejscu elegancji i niepowtarzalnego uroku.

donice podświetlane hebe

Warto więc przyozdabiać nimi długie hole i korytarze. Pięknie wyeksponowane kwiaty zastąpią drogie rzeźby i umilą czas spędzany na poczekalni.

Wybierając donice podświetlane należy także zwrócić uwagę na jej kształt i wielkość. Kwadratowe donice wspaniale współgrają z nowoczesnym minimalistycznym stylem. Jednak, aby w pomieszczeniu panowała harmonia należy wyposażyć je w kanciaste wypoczynki i kwadratowe lub prostokątne stoliki. Meble nie powinny mieć żadnych zdobień. Dużo bardziej uniwersalnym kształtem jest koło, które kojarzy się z doskonałością i porządkiem. Właśnie dlatego okrągłe donice pasują zarówno do pomieszczeń klasycznych jak i nowoczesnych. Wspaniale prezentują się w minimalistycznych przestrzeniach i nie przyćmiewają swym kształtem bogato zdobionych klasycznych mieszkań. Dbając o harmonię należy unikać łączenia kanciastych donic z okrągłymi.

W celu wprowadzenia do wnętrza trochę różnorodności i dynamizmu warto zaopatrzyć się w donice różnej wielkości ale o takim samym kształcie. Bardzo dobrym pomysłem do aranżowania awangardowych wnętrz jest bawienie się kolorem. Warto więc urozmaicić swoją przestrzeń różnymi barwami. Ciekawe efekty uzyskuje się łącząc kontrastowe kolory, przykładowo: biały z czarnym lub zielony z fioletowym. Oczywiście, we wszystkim należy zachować umiar. Musi dominować jeden kształt. Ponadto w pomieszczeniu nie powinno być więcej jak 5 barw.

Tylko tak można zachować harmonię i zapewnić sobie zdrowy wypoczynek wśród błyszczących w ledowym świetle roślin doniczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *