donice ogrodowe arun

Jak zaaranżować swój ogród, żeby nie był „oklepany”?

Posted on Posted in Donice ogrodowe

Człowiek doskonale czuje się wśród natury. Dlatego właśnie stara się z nią jak najczęściej obcować. Dobrym udogodnieniem dla miłośników przyrody są przydomowe ogródki. Posiadając nawet niewielki skrawek ziemi można tworzyć istne arcydzieła. Wystarczy kupić piękne okazy drzew oraz kwitnące na kolorowo kwiaty. Obecnie dużą uwagę przykłada się także na donice ogrodowe, które w wielu przypadkach stanowią niesamowitą ozdobę całej przestrzeni. Oczywiście trzeba to wszystko ze sobą mądrze połączyć.

donice ogrodowe arunDonice ogrodowe ARUN – wprowadzenie klasyki do obecnych czasów

Donice ogrodowe ARUN zostały zaprojektowane z myślą o wielbicielach klasyki. Ich niebywale prosty kształt idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji wnętrz i ogrodów. Koło kojarzy się z doskonałością a brak jakichkolwiek zdobień sprawia, że donice te idealnie wkomponują się do każdego wystroju wnętrz. Producent udostępnia aż 9 kolorów do wyboru i 3 wielkości.

Do pomieszczeń domowych idealnie dopasowane są donice małe (60 cm). Nie zajmują dużo miejsca a mimo to potrafią świetnie wyeksponować każdą roślinę. Donice o wysokości 97 cm i 128 cm najczęściej spotykane są w ogrodach. Dzięki ogromnym gabarytom pomieszczą drzewa lub krzewy. Warto ozdobić swą przestrzeń tą niecodzienną klasyką i elegancją.

Donice ogrodowe MARS – nietuzinkowy kształt dla ludzi ceniących oryginalność

Dla najbardziej wymagających klientów powstały donice ogrodowe MARS. Już sama nazwa wskazuje na ich nieziemski kształt i wielkość. Donice te są prawdopodobnie największym modelem produkowanym w Polsce. Potrafią pomieścić aż 695 litrów. Dzięki temu mogą w nich rosnąć nawet największe krzewy i drzewa razem z korzeniami. Donice MARS mają niespotykany kształt. Nie jest to ani kwadrat ani koło.

donice ogrodowe mars

Niesamowicie wyglądają, zwłaszcza gdy stworzy się z ich udziałem ciekawą kompozycję. Idealnym na to przykładem jest poniższe zdjęcie. Trzy wspaniałe donice ustawione na niewielkim wzniesieniu tworzą kosmiczny obraz.Nawet jedna donica przykuwa wzrok wszystkich przechodniów. Wystarczy dopasować kolor do pozostałych elementów ogrodu oraz dostosować jej wielkość do rośliny. Na szczęście producent udostępnia aż 9 różnych ciekawych kolorów i dwa rozmiary. Donice ogrodowe MARS często znajdują swoje zastosowanie w architekturze miejskiej. To ciekawe rozwiązanie wizualne w ogrodach, tarasach a nawet w długim holu.

Zalety donic z polietylenu

Zarówno donice ogrodowe ARUN jak i MARS wykonane są z identycznego tworzywa. Polietylen sprawia, że są wręcz niezniszczalne i mrozoodporne. Bez żadnych obaw mogą spędzić cały rok na zewnątrz. Nie zniszczą ich burze, czy syberyjskie mrozy. Są niebywale odporne na mechaniczne uderzenia. Donice z polietylenu nie pękają ani nie odpryskują. Ponadto ich kolor nie blednie od promieni UV. Co więcej, łatwo się je czyści i konserwuje. Dzięki temu przez wiele lat mogą zdobić nietuzinkowe ogrody i przestrzenie.

Warto zatem aranżować swoje pomieszczenia i domowe ogrody z wykorzystaniem zaprezentowanych wyżej donic. Nie tylko pięknie się prezentują i są unikatowe. To także inwestycja na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *