donice na balkon

Jak mądrze zaaranżować małą balkonową przestrzeń?

Posted on Posted in Donice na balkon

Nie każdy z Nas może pochwalić się wspaniałym ogrodem. W szczególnie trudnej sytuacji są mieszkańcy zabytkowych miast. Bowiem w starodawnych kamienicach nie ma wielkich tarasów. Są jednak małe balkoniki. Przestrzeń ta w zupełności wystarczy do wyczarowania wyjątkowej oazy spokoju.

Jak to zrobić? Otóż najpierw należy uporządkować tę małą powierzchnię i pozbyć się wszystkich zbędnych przedmiotów. Mały stolik i krzesełko w zupełności wystarczy. Oczywiście nie może tutaj zabraknąć roślinności. Aby zasadzić piękne okazy drzew trzeba zakupić specjale donice na balkon.

donice na balkon

Parametry, jakimi muszą charakteryzować się donice na balkon

Na balkonie ustawia się z reguły rośliny wielo-roczne i odporne na mróz. Z pewnością po zakończonym letnim sezonie balkonowe dekoracje nie zmieszczą się w mieszkaniu. Będą więc musiały przezimować na zewnątrz. A to wymaga nabywania przedmiotów odpornych na niskie temperatury oraz szkodliwe promieniowanie UV. Takie właściwości mają polietylenowe donice na balkon. Nie stanowi dla nich zagrożenia żadna wichura, deszcz czy syberyjski mróz. Oczywiście taką samą odporność muszą wykazywać zasadzone drzewka, by w nienagannym stanie dotrwać kolejnego lata.

Wybór koloru, kształtu oraz rozmiaru donic na balkon

Urządzając małą przestrzeń należy pamiętać o minimalizmie i praktyczności. Na małym balkonie trzeba stworzyć przestrzeń do odpoczynku. Klimat ten z pewnością wyczarują aromatyczne drzewka cytrynowe. Zamiast kilku małych donic warto kupić dużą donicę balkonową. W jednym pojemniku da się wyeksponować kilka roślin a przy tym nie zagraci się przestrzeni. Kolor należy dopasować do reszty otoczenia oraz charakteru miejsca. Urządzając awangardową przestrzeń warto zestawiać ze sobą kontrastowe kolory. Klasyka uwielbia biel oraz subtelną czerń.

Designerskie donice na balkon wspaniałą dekoracją

Urządzając mały balkon warto kupić dużą donicę w nietypowym kształcie. Wówczas zwykła donica stanie się designerską dekoracją. W połączeniu w urokiem zasadzonych w niej roślin da piorunujące wrażenie. Geometryczne donice na balkon wspaniale pasują do futurystycznie urządzonych mieszkań. Zaś okrągłe donice proporcjonalnie rozszerzane ku górze z efektownym kołnierzem przywołują tradycję. Kształt i kolor dużych donic w znaczącym stopniu wpływa na klimat danej balkonowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *