donice z systemem nawadniającym

Jak działają donice z systemem nawadniającym?

Posted on Posted in Donice Lechuza

Przed wyjazdem na dłuższy urlop zwykle martwimy się o to, co się stanie z naszymi roślinami podczas naszej nieobecności. Często prosimy zaufane osoby o to, żeby zajęły się naszymi roślinami w tym czasie, jednak jest to dość kłopotliwe rozwiązanie. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze rośliny przetrwają nasz urlop, nie kłopocząc przy tym naszych znajomych, powinniśmy zainwestować w funkcjonalne donice z systemem nawadniania.


Donice z automatycznym systemem nawadniania

Wykorzystany w donicach Lechuza system nawadniania jest niezwykle skuteczny i sprawia, że rośliny nie wymagają podlewania nawet do 2 tygodni. Woda magazynowana jest na spodzie doniczki, skąd dostaje się do wnętrza doniczki za pomocą kanalików wlewowych. Separująca warstwa Lechuza-PON dba o to, żeby roślina pobrała dokładnie tyle wody, ile potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zapobiegając przy tym jej przelaniu. Donice z systemem nawadniania doskonale sprawdzą się również w przypadku kwiatów zewnętrznych – wystarczy tylko odkręcić znajdującą się na spodzie śrubkę, aby umożliwić spływanie wody deszczowej.

donice z systemem nawadniającym
donice z systemem nawadniającym

Dlaczego warto wybrać donice Luchuza?

Donice z systemem nawadniania Lechuza posiadają również wiele innych zalet. Najważniejsza z nich to niewątpliwie ich niezwykła wytrzymałość i długa żywotność. Zastosowany do ich produkcji polipropylen odznacza się niezwykłą odpornością na stłuczenie, a także na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie pękają one pod wpływem mrozu i nie blakną wskutek zbyt intensywnego słońca. Na pokrytej lakierem powierzchni doniczek nie powstają nieestetyczne zadrapania i rysy, co sprawia, że zachowują one elegancki wygląd na dłużej.

Dodatkowe zalety z wykorzystania doniczek Lechuza

Solidne i wytrzymałe donice Lechuza są jednocześnie niezwykle lekkie. Dzięki temu z łatwością przeniesiemy je w wybrane miejsce, nie pożytkując na to zbyt dużo siły. Ich lekka forma sprawia również, że można je wykorzystać na dachach czy balkonach – nie obciążają stropów i nie zagrażają konstrukcji.

Donice producenta są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, które są neutralne dla zdrowia człowieka i nie wywołują reakcji alergicznych. Jeśli połączmy je z substratem mineralnym {zamiast tradycyjnej gleby) będziemy mogli zastosować je także w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, bez obaw o pogorszenie ich stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *