dekoracje_w_donicach

Florystyka i donice. Jak to połączyć?

Posted on Posted in Donice

Niezależnie od tego, czy dysponujesz jedynie powierzchnią mieszkania, czy może masz taras, balkon a może nawet ogród – dekoracje florystyczne w donicach będą pasowały wszędzie.

Sprawdzą się również w biurach, przestrzeniach handlowych a także innych miejscach, gdzie istotna jest estetyka. Mogą posiadać one model stały bądź sezonowy jednakże zawsze utworzą niezwykłe dopełnienie wyszukanej architektury jak również wnętrza urządzonego ze smakiem.

Czy dekoracje florystyczne pasują do donic?

dekoracje_w_donicach

Jeśli weźmiemy pod uwagę trwałość i uniwersalny rodzaj kompozycji, sprawdzą się wtedy kwiaty o wieloletnim cyklu wzrostu, których główną dekoracją są stale zielone liście i pędy. Jeżeli będą one wytwarzały najważniejszy element kompozycji a okresowo będziemy je dopełniać o sezonowe ozdoby, to uzyskamy stale świeży jak również na czasie wygląd.Tego rodzaju połączenie bywa niebywale chętnie wykorzystywane w biurach, przychodniach, wszelkiego gatunku strefach publicznych oraz innych takiego gatunku wnętrzach.

Dlaczego tak popularne stały się dekoracje florystyczne w donicach? Po pierwsze są kwintesencją elegancji, po drugie dają szansę na pewniejsze umiejscowienie roślin a na koniec, jeżeli wybierzemy najlepsze jakościowo donice (z ekskluzywnych materiałów bądź np. podświetlane), to same będą już stanowiły niepowtarzalną ozdobę.

Kolory mają ogromne znaczenie!

storczykiJeżeli pragniecie w sposób zgodny z naturą przyozdobić balkon, to warto postawić na rozbudowane dekoracje florystyczne w donicach, które będą wykorzystywały modele o zróżnicowanej pojemności a ich ustawienie wygeneruje odczucie głębi. Wtedy też rośliny, zasadzone w najwyższych donicach powinny prezentować utemperowany charakter, aby poddawać tło dla zasadzonych niżej, skupiających wzrok kolorem lub kształtem. Na dodatek, ozdoby kwiatowe są wybierane dla wytworzenia odświętnego nastroju we wnętrzu. W takiej sytuacji dobór roślin oparty jest na tradycyjnych kolorach i symbolach zaś detalami ponadstandardowymi są elementy oświetlenia czy inne artykuły ozdobne.

Przepych jest niemodny i wygląda fatalnie!

Najnowszy styl architektoniczny, cechuje się minimalizmem, posiada także wyraźnych przedstawicieli w dekoracjach roślinnych. Skoro chcemy udoskonalić eleganckie wnętrze, to warto wziąć pod uwagę dekoracje monochromatyczne, opierające się na różnych typach kwiatów. W efekcie zróżnicowania faktury, struktury, wielkości oraz tonu danych roślin, stworzymy dekorację o finezyjnym wyglądzie, która będzie idealnie wpisywała się w atmosferę nowoczesnych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *