duże donice

Duże donice. Wielkie naczynie, wielki efekt.

Posted on Posted in Duże donice
duże donice
duże donice

W obecnie panującym trendzie na minimalistyczne wnętrza i minimalistyczne ogrody duże donice ogrodowe doskonale wpasowują się w nurt. Skutecznie nadają pomieszczeniom głębi, odcinają kolory otoczenia oraz zwracają na siebie uwagę niecodziennymi kształtami. To trwałe naczynia produkowane z nowoczesnych materiałów, odporne na odkształcenia i blaknięcie kolorów. Nadają charakter w ogrodach, mieszkaniach, a także przestrzeniach publicznych.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wysoka, duża donica nadaje się zarówno do ogrodu, na taras oraz do minimalistycznych wnętrz domu. Stabilne oraz eleganckie przykują uwagę swoim designerskim wyglądem. Duże donice z materiału sztucznego są bardzo wytrzymałe, odporne na mróz i gorąco. Możesz w nich zasadzić zarówno niewielkie rośliny, jak również drzewka czy krzewy.

Duża donica może przybierać różne formy i bardzo efektowne kształty. Wyraźne, barwne donice nadadzą ogrodowi nutkę świeżości i skutecznie przykują cudze spojrzenia. Miłośnicy historii, a zwłaszcza starożytnego Rzymu oraz Etrurii z pewnością zwrócą uwagę na donice ogrodowe o kolorze terakoty. Te oryginalne przedmioty idealnie wkomponują się w klasyczną kompozycję ogrodu oraz pozwolą pofantazjować o zamierzchłych czasach z powodu swojego podobieństwa do dawnej ceramiki.

Kształty

Walec. Od niepamiętnych czasów koło było symbolem doskonałości. Pozbawione kątów i wierzchołków nadaje ogrodowi klasycznego charakteru, nie pozbawiając go jednak designerskiego „pazura”. Okrągłe donice HEBE doskonale nadają się do ogrodów o dużych powierzchniach. Walcowaty kształt zapewnia funkcjonalność, a materiał wykonania pozwala na swobodne czyszczenie. Doskonale odnajdą się w każdym zakątku ogrodu, również w jego centrum.

Prostopadłościan. Taką bryłę możemy umieścić w kącie, a i tak będzie sprawiała wrażenie, jakby ta przestrzeń była stworzona właśnie dla niej. Choć prostopadłościan nie jest niczym odkrywczym, to w połączeniu z pokaźnym rozmiarem oraz lekkim zwężeniem u dołu donicy doskonale się prezentuje w połączeniu z sezonowymi kwiatami, drzewkami czy krzewami. Donice ogrodowe JUNO oferują pełną gamę kolorów i każdy amator ogrodnictwa z pewnością znajdzie cos dla siebie. Podwójne dno dostępne w tym modelu pozwala na ustawienie rośliny w mniejszych doniczkach. Niezwykle praktyczne.

Stożek. To chyba najbardziej klasyczny kształt, jednak w połączeniu z nowoczesnym materiałem oraz niecodziennym kolorem prezentuje się niezwykle okazale w każdej kompozycji. Wykonany z bezpiecznego materiału dla dzieci i posiadający wyprofilowana konstrukcję doskonale wpływa na efekt wizualny ogrodu.

Trójkąt. To nieco bardziej awangardowa alternatywa. Donica Triton gwarantuje niesamowity efekt wizualny. Niecodzienny kształt pozwala ją umieścić wszędzie tam, gdzie chcemy się pozbyć niechcianych kątów. Taki kształt idealnie nadaje się do drobniejszych kwiatów, pełnych kolorów. Kompozycja z dwóch lub trzech donic zrobi piorunujące wrażenie. Kształt pozwala na ustawienie ich obok siebie lub w równej odległości. Nie ważne którą wersje wybierzesz – z pewnością wyjdzie świetnie. Standardowe dno posiada otwór, którym może odpływać woda. Triton jest dostępna także w wersji podświetlanej. Efekt gwarantowany.

Zadbajmy o praktyczność

Jeśli zdecydujemy się na postawienie w ogrodzie dużych donic to musimy uwzględnić fakt, że wraz z rośliną i ziemią wypełniająca naczynie przedmiot taki będzie bardzo ciężko przetransportować w inne miejsce. Przed wyborem lokalizacji lepiej się dobrze zastanowić, aby nie podejmować pochopnie decyzji. Pomocnym rozwiązaniem będzie podstawka na kółkach, która zdecydowanie ułatwi ruch donicy. Dobrze, jeśli donica sama w sobie jest lekka. Taką cechę posiadają donice z polietylenu.

Oświetlenie

Donice z podświetleniem LED doskonale prezentują się w ogrodzie lub na tarasie podczas letnich wieczorów. Dzięki jakości materiału z którego są wykonane (polietylen) mogą stać na zewnątrz cały rok. Jesteś zwolennikiem niecodziennych połączeń i praktycznych przedmiotów? Donice z podświetleniem to donica i lampa w jednym! Olbrzymi wpływ na atmosferę mają przede wszystkim ludzie, ale również oświetlenie. Klimatyczne, duże donice zapewnią niepowtarzalne doznania i miły wieczór. Są eleganckie i nowoczesne. Idealne do ogrodów, tarasów, lecz również hoteli czy restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *