duże donice na taras

Duże donice tarasowe – skrawek natury w betonowej przestrzeni

Posted on Posted in Donice na taras

Nie każdy z nas ma dostęp do zielonej przestrzeni, którą można dowolnie zaaranżować za pomocą pięknych okazów drzew oraz kwitnących kwiatów. W trudnej sytuacji znajdują się osoby mieszkające w bloku.

Na szczęście większość z nich ma do dyspozycji niewielkie balkony lub przestronne tarasy. Dobrze dobrane duże donice tarasowe z ulubionymi roślinami mogą stanowić alternatywę dla ogrodu. Tarasowe arcydzieła wymagają mniej czasu poświęconego na zabiegi pielęgnacyjne a mogą wyglądać równie efektownie.

duże donice na taras

Jak wybrać duże donice tarasowe, by zachować niepowtarzalny klimat?

Wbrew pozorom to niełatwe zadanie. Trzeba bowiem całościowo zaaranżować taras. A więc musimy wybrać rośliny wieloletnie i dobrać do nich odpowiednie donice. Oczywiście duże donice tarasowe muszą być mrozoodporne. W końcu duże okazy drzew nie zmieszczą się do mieszkania i będą musiały przezimować na dworze.

Na szczęście można kupić doniczki z polietylenu. Tworzywo to jest odporne na mróz oraz mechaniczne uszkodzenia. Żadna wichura nie jest dla nich zagrożeniem. Wiedząc już z czego powinny być wykonane donice na taras, można przejść do wyboru koloru i wielkości donic.

Jaki efekt można uzyskać wstawiając na taras duże donice?

Pewnie większość z Was myśli, że duże donice tarasowe nie nadają się do małych przestrzeni. Myślę, że to błąd. O wiele bardziej estetycznie wygląda jedna duża donica niż kilka małych pojemników poustawianych gdzie popadnie. W jednej dużej donicy można wyeksponować kilka różnych kwiatów. Można też zdecydować się na donicę w kształcie kaktusa. Fason ten pozwala w trzech miejscach posadzić piękne okazy drzewek pod niewielkim kątem. Donica ta z powodzeniem może zastąpić typową figurę.

Wyczaruj niepowtarzalny klimat na tarasie za pomocą dużych donic

Każdy człowiek po ciężkim dniu marzy o odrobinie relaksu w kontakcie z naturą. Warto zatem stworzyć sobie oazę spokoju na własnym tarasie. Wystarczy nawet na niewielkiej przestrzeni postawić duże donice tarasowe i wyeksponować za ich pomocą piękno drzewek cytrusowych. Doskonały efekt można uzyskać wybierając podświetlane donice. Natura, egzotyczny aromat i nastrojowa poświata, z pewnością wpłyną na regenerację sił i dodadzą energii na kolejne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *