duże donice ogrodowe saturn

Duże donice nie tylko do wielkich krzewów

Posted on Posted in Bez kategorii, Duże donice

duże donice ogrodowe saturnDuże donice nie tylko do wielkich krzewów

Duże donice wykonane z polietylenu to niezwykle uniwersalne elementy dekoracyjne, które doskonale pasują do ogrodów, ale równie dobrze możemy je z powodzeniem umieścić we wnętrzach naszych domów. Jakimi jednak zasadami kierować się podczas doboru tych donic oraz podczas planowania właściwej stylizacji? 

Duże i małe donice – czy do siebie pasują?

Warto mieszać ze sobą rozmiary donic. Duże donice mogą prezentować się doskonale w otoczeniu mniejszych donic, pod warunkiem, że nie będziemy przesadzać z ilością i będziemy stylizować takie kompozycje z odpowiednim smakiem. Małe donice w umieszczone w otoczeniu dużej donicy to ciekawy pomysł na ciekawą i oryginalną kompozycję.

Uniwersalne duże donice. 

Wybierając duże donice jako naczynia, w których umieścimy nasze rośliny, nie musimy się ograniczać do konkretnej przestrzeni. Duże donice pasują zarówno do ogrodu, jak i na taras oraz do pomieszczeń. Duże donice są coraz częściej wybierane jako doskonały element dekoracyjny do nowoczesnych przestrzeni apartamentów, ponieważ doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. 

Jaki kolor wybrać? 

Duże donice wykonane z polietylenu dostępne są w różnych barwach oraz kształtach. Wybierając kolor dużej donicy, miejmy przede wszystkim na uwadze kolorystykę trzymanych w nich roślin, nie chcemy przecież aby duże donice gryzły się ze znajdującymi się w ich wnętrzu kwiatami. Warto dobierać duże donice do roślin na zasadzie kontrastu. Jaskrawe oraz bardzo wyraziste rośliny prezentują się doskonale w stonowanych i zachowawczych donicach. Natomiast jaskrawe i wyraziste duże donice będą doskonałym podestem pod bardziej stonowane i delikatne kwiaty lub krzewy.

Dobieramy rozmiar. 

Zasada kontrastu może być również przydatna podczas doboru gabarytów donicy oraz kształtów roślin. Na szczęście duże donice to naczynia niezwykle uniwersalne i z powodzeniem możemy w nich umieścić zarówno duże i masywne kwiatostany oraz krzewy, a także drobniejsze rośliny, które dzięki zastosowaniu dużych donic, będą znakomicie wyeksponowane i skutecznie będą przyciągać wszelkie spojrzenia.

Duże donice – ogromny efekt. 

Duże donice znajdujące się w ogrodzie, na tarasie lub w pomieszczeniu to gwarancja wielkiego efektu wizualnego. Nawet dwie lub trzy duże donice, to gwarancja doskonałej kompozycji, która znakomicie współgra z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami.