Duże donice nie tylko do wielkich krzewów

duże donice ogrodowe saturnDuże donice nie tylko do wielkich krzewów

Duże donice wykonane z polietylenu to niezwykle uniwersalne elementy dekoracyjne, które doskonale pasują do ogrodów, ale równie dobrze możemy je z powodzeniem umieścić we wnętrzach naszych domów. Jakimi jednak zasadami kierować się podczas doboru tych donic oraz podczas planowania właściwej stylizacji? 

Duże i małe donice – czy do siebie pasują?

Warto mieszać ze sobą rozmiary donic. Duże donice mogą prezentować się doskonale w otoczeniu mniejszych donic, pod warunkiem, że nie będziemy przesadzać z ilością i będziemy stylizować takie kompozycje z odpowiednim smakiem. Małe donice w umieszczone w otoczeniu dużej donicy to ciekawy pomysł na ciekawą i oryginalną kompozycję.

Uniwersalne duże donice. 

Wybierając duże donice jako naczynia, w których umieścimy nasze rośliny, nie musimy się ograniczać do konkretnej przestrzeni. Duże donice pasują zarówno do ogrodu, jak i na taras oraz do pomieszczeń. Duże donice są coraz częściej wybierane jako doskonały element dekoracyjny do nowoczesnych przestrzeni apartamentów, ponieważ doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. 

Jaki kolor wybrać? 

Duże donice wykonane z polietylenu dostępne są w różnych barwach oraz kształtach. Wybierając kolor dużej donicy, miejmy przede wszystkim na uwadze kolorystykę trzymanych w nich roślin, nie chcemy przecież aby duże donice gryzły się ze znajdującymi się w ich wnętrzu kwiatami. Warto dobierać duże donice do roślin na zasadzie kontrastu. Jaskrawe oraz bardzo wyraziste rośliny prezentują się doskonale w stonowanych i zachowawczych donicach. Natomiast jaskrawe i wyraziste duże donice będą doskonałym podestem pod bardziej stonowane i delikatne kwiaty lub krzewy.

Dobieramy rozmiar. 

Zasada kontrastu może być również przydatna podczas doboru gabarytów donicy oraz kształtów roślin. Na szczęście duże donice to naczynia niezwykle uniwersalne i z powodzeniem możemy w nich umieścić zarówno duże i masywne kwiatostany oraz krzewy, a także drobniejsze rośliny, które dzięki zastosowaniu dużych donic, będą znakomicie wyeksponowane i skutecznie będą przyciągać wszelkie spojrzenia.

Duże donice – ogromny efekt. 

Duże donice znajdujące się w ogrodzie, na tarasie lub w pomieszczeniu to gwarancja wielkiego efektu wizualnego. Nawet dwie lub trzy duże donice, to gwarancja doskonałej kompozycji, która znakomicie współgra z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami.