nietypowe donice

Donice w nietypowym kształcie wypierają tradycyjne rzeźby

Posted on Posted in Donice

Nie tylko piękne okazy roślin mogą stanowić piękną ozdobę przestronnych tarasów lub dużych salonów. Równie zjawiskowy efekt można uzyskać stawiając designerskie donice.

Nie raz się spotkałem, że zwykła donica przytłacza swym wdziękiem inne designerskie przedmioty. Właśnie dlatego niektórzy zdecydowali się zastąpić nimi tradycyjne rzeźby.

Donice Kaktus są nietypowym rozwiązaniem, bowiem w jednym pojemniku można wyeksponować kilka roślin. Mają trzy otwory oraz podwójne dna umieszczone pod delikatnym skosem. Ta niespotykana forma jest często wykorzystywana do aranżowania małych wnętrz, w których nie ma miejsca do ustawienia kilku donic. Donica Kaktus ma wiele zastosowań. Może pełnić rolę zwykłej donicy o zaskakującym kształcie. Otwór górny po wypełnieniu piaskiem może z powodzeniem zastępować popielniczkę lub pełnić rolę małego kosza na śmieci. Designerski Kaktus z pewnością zwróci na siebie uwagę, przez co nie trzeba ubogacać wnętrza żadnymi ozdobnymi figurami.

nietypowe donice

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym do dekoracji minimalistycznych wnętrz są donice geometryczne. Mają ciekawy futurystyczny kształt. Przypominają prostopadłościenną bryłę o ostrych i wyrazistych kątach. Na pierwszy plan wysuwa się kształt trójkąta równoramiennego. Ich wielokrotność tworzy wysoką bryłę, która z lotu ptaka układa się w doskonały kwadrat. Kunszt donic geometrycznych skryty jest w grze kształtów. Urzekające nietypową formą donice wspaniale wyglądają w kubistyczni urządzonych przestrzeniach.

Zupełnie inny kształt mają indywidualnie gięte donice. To ostatni krzyk mody. Idealnie nadają się do futurystycznych przestrzeni. Swą formą nawiązują do klasycznego koła. Jednak boki zawierające ciekawe zagięcia doskonale przełamują powszechny dziś minimalizm. Donice te z pewnością zwrócą na siebie uwagę oraz wniosą szczyptę finezji do uporządkowanego wnętrza.

Wszystkie wspomniane donice są dostępne w dużym rozmiarze. Ponadto wykonane są z wytrzymałego tworzywa. Dzięki czemu mogą stanowić wyjątkową ozdobę zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Mogą więc zastąpić swym wdziękiem domowe dekoracje lub wyprzeć z mody ogrodowe rzeźby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *