donice tarasowe rosie

Donice tarasowe – sposób na piękną aranżację

Posted on Posted in Donice na taras

Marzysz o pięknym ogrodzie? A czy wiesz, że możesz go stworzyć na własnym tarasie? Spójrz, ile przestrzeni czeka tam na piękne kwiaty. Pelargonie, aksamitki, rododendrony, fuksje i wiele innych kwiatów wspaniale prezentuje się na tarasach, tworząc kolorowe kompozycje. A jeśli postarasz się o efektowne donice tarasowe, twój mini ogród będzie jeszcze piękniejszy.

Po pierwsze – jakość

Wybierając donice tarasowe, przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich jakość. Dlaczego? To proste. Kwiaty na balkon czy taras nierzadko kwitną przez większą część roku i dobrze radzą sobie nawet w obliczu przymrozków. Trzeba więc umieszczać je w donicach odpornych na czynniki atmosferyczne – nie pękające pod wpływem mrozu, nie blaknące od słońca i nie niszczące się na skutek upadku czy innych potencjalnych uszkodzeń mechanicznych.

donica 3w1

Baw się rozmiarami

Wiele osób próbuje utrzymać spójną aranżację tarasową. Niestety, zwykle muszą one wybierać – albo wszystkie doniczki takie same, ale w jednym rozmiarze, albo każda doniczka inna, najwyżej w tym samym kolorze. Na szczęście są rozwiązania kompromisowe – jak te piękne donice tarasowe na zdjęciu. Trzy donice, trzy rozmiary – na trzy różne kwiaty lub inne kompozycje/dekoracje. To daje naprawdę wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Oczywiście  można też pójść o krok dalej i z najmniejszej donicy zrobić np.: miskę dla psa – czemu nie? :)

Wieczorową porą

Kwiaty na tarasie mogą cieszyć oko nie tylko za dnia. Wystarczy wybrać doniczki podświetlane. Są one oczywiście nie tylko piękne, ale i mrozoodporne oraz wykonane z wytrzymałych materiałów. A do tego dostępne w wielu rozmiarach i kształtach – nowoczesnych i klasycznych.

Jedna doniczka – wiele kompozycji

donica rosie

Czy w jednej doniczce można umieścić więcej niż jeden gatunek kwiatów? Jak najbardziej. Pomoże ci w tym na przykład ta piękna donica tarasowa w kształcie kaktusa. Na dolnych „odnogach” rośliny trawiaste, a w centralnym miejscu kolorowe kwiaty. Ale to tylko jedna z inspiracji.

Dla fanów klasyki

Czujesz, że nowoczesny styl do ciebie nie przemawia? Masz wrażenie, że brakuje klasycznych rozwiązań? Na pewno je znajdziesz. Cała gama rozmiarów i kolorów do wyboru. Możesz nawet zdecydować się na łączenie klasyki z innowacją – wybierając na przykład donice o klasycznym kształcie, ale podświetlane.

A co zimą?

Owszem, donice tarasowe są mrozoodporne. Trudno jednak znaleźć kwiaty, które w styczniu będą mogły stanąć na tarasie. Dlatego warto wybierać takie doniczki, które będą jednocześnie pasować do aranżacji wnętrza domu. Bo zamiast chować je do piwnicy, lepiej cieszyć się ich pięknem faktycznie przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *