Donice ogrodowe – czym się kierować przy zakupie?

Posted on Posted in Donice ogrodowe

Donice ogrodowe – czym się kierować przy zakupie?

Ogród jest miejscem szczególnym, to przydomowa oaza w której możemy odnaleźć upragniony spokój oraz spore pokłady harmonii. Odpowiednio urządzony ogród będzie miejscem, gdzie skutecznie naładujemy nasze akumulatory po bardzo wyczerpującym dniu. Nie zapominajmy, że piękny ogród to nie tylko zadbane rośliny, które systematycznie pielęgnujemy. to również liczne drobiazgi, elementy dekoracyjne czy mała ogrodowa architektura. Aby uzyskać oczekiwany efekt, musimy dokładnie dobrać wszelkie elementy ogrodu, tak by łącznie tworzyły wspaniałą stylizację. Musimy oczywiście dobrać pasujące donice ogrodowe, to one oprócz roślin mają decydujące znaczenie i wpływ na sukces stylizacji.

Donice ogrodowe? Przede wszystkim trwałość. 

Kupując donice ogrodowe musimy zwrócić uwagę, czy są one odporne na warunki atmosferyczne. Mróz, śnieg oraz deszcz to nieodzowni goście w ogrodzie, których nie sposób uniknąć. Donice ogrodowe powinny być więc wykonane z niezwykle trwałych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne oraz na wszelkie wstrząsy i zabrudzenia. Szczególnie polecamy donice ogrodowe wykonane z polietylenu. To tworzywo sztuczne, które pozwala na wyprofilowanie donicy ogrodowej w praktycznie dowolne kształty, a jednocześnie zapewnia wielką trwałość naczynia.

Po drugie barwa. 

Wybierając donice ogrodowe, skupmy się na jednej barwie, nie różnicujmy także kształtów. Amatorzy ogrodnictwa chcąc ożywić kompozycję, często wybierają donice w wielu różnych barwach i w różnych kształtach. Takie rozwiązanie zapewnia jednak efekt odwrotny od zamierzonego. Ogród przestaje być już źródłem harmonii i spokoju, a w zamian razi swoją pstrokatością i sprawia wrażenie nie przemyślanej kompozycji. Zamiast podążać za wieloma barwami, sprawmy, by nasze donice ogrodowe były utrzymane w jednej stylistyce oraz jednej barwie. Następnie konsekwentnie realizujemy tą wizję.

 Nie przesadzajmy z ilością.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Liczba donic ogrodowych powinna być odzwierciedleniem stylizacji kwietnej, którą wcześniej posiadaliśmy w ogrodzie. Jeżeli wcześniej posiadaliśmy tylko jeden krzak w pewnym kącie przestrzeni, nie łudźmy się, że po umieszczeniu go w donicy nagle znajdzie się miejsce na kolejny. Nie przesadzajmy z ilością i gęstością roślin, jeśli chcemy uzyskać efekt harmonii i doskonałości.