donice na taras

Donice na taras. Minimalizm i niecodzienność w modzie.

Posted on Posted in Donice na taras
donice na taras
donice na taras

Taras pełen zieleni i kwiatów dostarcza domownikom odrobiny spragnionego cienia i chroni przed wszechobecnymi promieniami słonecznymi w letnie, upalne dni. To także miejsce spotkań i wypoczynku, miejsce przeczytania niejednej lektury. Warto zadbać, by taras w którym spędzamy tak wiele czasu prezentował się doskonale i napawał nas dumą za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Nie tylko kwiaty, ale przede wszystkim piękne i nowoczesne donice tarasowe pozwolą nam stworzyć klimat, jakiego poszukujemy.

Jeden styl

Donice na taras muszą być przede wszystkim odporne na działanie czynników atmosferycznych i dopasowane do stylistyki ogrodu. W dobie wszechobecnej globalizacji przyjęto, że warto łączyć wszystko ze wszystkim. Jednak jeśli chodzi o taras to warto zadbać, by donice wpasowały się w obowiązujący w tym miejscu styl. Musimy podjąć decyzję, czy pragniemy tarasu utrzymanego w stylu romantycznym, wiejskim, nowoczesnym, itd. Zdecydujmy się na jedną wizję i realizujmy ją konsekwentnie.

Kompozycja

Na tarasie doskonale prezentują się kompozycje jednogatunkowe, o tym samym lub podobnym odcieniu. Tworzą mocny efekt wizualny i poczucie ładu i harmonii. Jeśli jednak barwy kwiatów są wystarczająco żywe i wyraźne, starannie dobierajmy kolor donic. Zbyt odważne połączenie może spowodować efekt nieładu, a kolory zaczną walczyć ze sobą o prym w kompozycji. Zdecydujmy się na jedną z możliwości – albo wyraziste rośliny albo wyraziste donice na taras. Czasem mniej znaczy więcej. Plusem jednolitej kompozycji kwietnej jest fakt, że wszystkie rośliny mają podobne wymagania, co znacznie ułatwi nam ich uprawę.

Ascetyczne oraz nowoczesne donice o mało krzykliwej barwie doskonale dopasują się do roślin obfitych w kwiaty, posiadających niecodzienną formę i wygląd. Warto, aby były wykonane z odpornego na mrozy oraz inne czynniki atmosferyczne materiału, np. polietylenu. Na rynku coraz większa popularnością cieszą się donice na taras JUNO zaprojektowane z myślą o designerskich wnętrzach o klasycznym i niezwykle estetycznym wyglądzie. Oczywiście, to tylko jedna z propozycji, a wybór jest imponujący.

Rozmieszczenie donic

Z pewnością ustawienie pojemników nie może być dziełem przypadku. W kompozycji klasycznej donice ustawmy w regularnych odstępach i wypełnijmy je jednym gatunkiem kwiatów, ta zasada również dotyczy tarasu. Najlepiej będą prezentować się donice identyczne, bądź chociaż tego samego typu. To sprawi wrażenie ładu, symetrii oraz harmonii.

Podświetlane donice – efektywne i efektowne

Taras to także miejsce spotkań i posiadówek do białego rana. Wieczorem warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być połączenie donicy z lampą. Taka podświetlana donica na taras prezentuje się świetnie. Z pewnością zrobi wrażenie na gościach, w szczególności, gdy będzie w niecodziennym kształcie jak np. kaktus. W dodatku podświetlana donica jest niesamowicie praktyczna – nie ma przymusu instalowania na tarasie dodatkowego oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *