lechuza balconera cottage biała

Donice na mały balkon

Posted on Posted in Donice Lechuza, Donice na balkon

Nawet niewielką przestrzeń balkonową można przemienić w przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać komfortowe meble i zielone rośliny, aby stworzyć na nim wyjątkowy klimat, sprzyjający wypoczynkowi. Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością zieleni i nie zastawić doniczkami zbyt wiele wolnego miejsca. Jakie doniczki najlepiej wybrać, aby mały balkon prezentował się estetycznie i funkcjonalnie?

Wykorzystajmy balustradę

lechuza balconera cottage biała

Nawet zwykła balustrada może zyskać dekoracyjny wyraz, jeśli tylko ozdobimy ją odpowiednio dobranymi doniczkami. W przypadku takich doniczek musimy uważać, żeby były one odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – balustrada jest narażona zarówno na promienie słońca, jak i na deszcz. Doskonale sprawdzą się tu doniczki wykonane z tworzywa sztucznego, które z powodzeniem zniosą najróżniejsze warunki, a jednocześnie będą wyglądać elegancko. Musimy też pamiętać o tym, żeby zadbać o odpowiednie przymocowanie doniczek tak, aby nie spadły pod wpływem silnego wiatru.

wisząca doniczka lechuza nido

Wiszące kwietniki
Ciekawą opcją są również doniczki podwieszone pod sufitem balkonu. Ich przymocowanie wbrew pozorom wcale nie jest trudne – wystarczy tylko odpowiedni wkręt z oczkiem, który bez trudu wytrzyma spore obciążenie. Przy tego rodzaju doniczkach musimy uważać na to, by podwieszenie nie było zbyt długie – wtedy silny wiatr mógłby za bardzo rozkołysać doniczkę, wyporządzając szkody. Podwieszane doniczki to świetny pomysł na zaoszczędzenie miejsca na niewielkim balkonie – zajmiemy miejsce tuż nad naszą głową, a na dole zostanie dość miejsca, by postawić np. mały stolik czy szafkę.

Funkcjonalne narożniki
Jeśli nie chcemy zajmować zbyt wiele przestrzeni na balkonie, możemy praktycznie zagospodarować narożniki. Pięknie wkomponują się tam np. narożne kwietniki, składające się z kilku doniczek ułożonych piętrowo. W narożniku balkonu możemy również ładnie wyeksponować doniczkę-szklarnię na zioła. Dzięki temu nasz balkon będzie nie tylko dekoracyjny, lecz również praktyczny, a my będziemy mogli cieszyć się świeżymi ziołami w sezonie i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *