donice miejskie

Donice miejskie – wspaniały sposób dekoracji przestrzeni publicznych

Posted on Posted in Donice

Obecnie ceni się przestrzeń. W mieście trudno znaleźć skrawek zieleni. Dlatego warto betonową przestrzeń przyozdobić prawdziwymi drzewkami. Żywa zieleń doskonale się prezentuje na tle betonowej kostki. Wspaniały efekt można uzyskać sadząc ozdobne drzewka w dużych donicach. Zwłaszcza, gdy wybierze się kolor zgrany z resztą otoczenia.

Wyjątkową przestrzeń można wyczarować wstawiając donice do miasta z cudowną roślinnością. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią paletę barw i rozmiar. Ozdabiając place zabaw warto wybierać jaskrawe kolory, które ożywią przestrzeń i korzystnie wpłyną na kreatywne myślenie. Barwy stonowane idealnie nadają się do zdobienia wielobarwnych ulic. Warto przy tym wybierać donice w kolorze, który dominuje w danej przestrzeni. Dekorując parki i inne zielone powierzchnie dobrze jest wybierać kolory występujące w naturze. Błękitne donice miejskie ustawione na niewielkim wzniesieniu wspaniale łączą ziemię z niebem.

donice miejskie

Jaki fason wybrać kupując donice do miasta?

Kształt donic powinien zgrywać się z charakterem danej przestrzeni. Nie należy ustawiać fikuśnych donic w zabytkowych częściach miasta. Tam znacznie lepiej będą się prezentować donice miejskie w klasycznym wzornictwie. W rozwiniętej części miasta warto ustawiać donice nowoczesne charakteryzujące się nietypowym kształtem. Należy także dopasować strukturę donic oraz ich kolor do reszty otoczenia. Na szczęście donice do przestrzeni publicznej produkowane są w różnych fasonach i gabarytach. Za ich pomocą można stworzyć wspaniałą zieloną oazę.

Korzyści z zakupu donic miejskich

Decydując się na dekorowanie miasta zielenią otrzymuje się wiele korzyści. Ludzie uwielbiają bliski kontakt z naturą. Dlatego place ozdobione wspaniałą roślinnością stają się centrum miasta, gdzie można wypocząć w przyjaznym środowisku. Duże donice do przestrzeni miejskiej używane są do tworzenia przecudnych kompozycji. Mnóstwo donic ustawionych wzdłuż alejki zachęca do przespacerowania się w otoczeniu ozdobnych drzewek. Taka kompozycja idealnie zgrywa się z otoczeniem i nie wprowadza chaosu. Nietypowy kształt donic może stać się ciekawą turystyczną atrakcją i miejscem chętnie uwiecznianym na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *