wrzosy w donicach

Donice dekoracyjne do jesiennych kompozycji

Posted on Posted in Donice

Jest to pora roku, która pozwala na częściowe korzystanie z balkonów, tarasów i ogrodów, zwłaszcza w swoje słoneczne i ciepłe dni. Stwórz więc ku temu odpowiedni klimat, stawiając na donice dekoracyjne, pełne jesiennych kompozycji roślinnych. Na jakie kwiaty stawiać, by przetrwały pierwsze przymrozki? Co będzie kwitnąć w listopadzie? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedź w naszym tekście. Zapraszamy!

Donice dekoracyjne to podstawa

Odpowiednio dobrane donice będą nie tylko funkcjonalne ale także same w sobie mogą stanowić doskonałą dekorację przestrzeni. Przy zastosowaniu dużej donicy, można pokusić się o wsadzenie drzewka (tutaj szczególnie sprawdzą się odmiany, które przebarwiają się na jesień – np. miniaturowe klony lub trzmielina). Najoptymalniej jest jednak zastosować wiele donic w jednym stylu, które ustawione obok siebie, będą tworzyły kaskadową dekorację.

wrzosy w donicach

Lubisz harmonię? Zainwestuj w kilka jednakowych donic, które ustawione symetrycznie na schodach, będą doskonałym miejscem do ekspozycji np. wrzosów. Polecamy stonowane barwy, które będą tłem dla naturalnych kolorów jesieni. Pamiętaj jednak o tym, iż donice muszą być mrozoodporne!

Rośliny na jesień

Donice dekoracyjne w wersji jesiennej, obsadź zróżnicowanymi gatunkami wrzosowatych – to one wiodą o tej porze roku prym. Kwitną obficie, oferują różne barwy i są wytrzymałe na typowo jesienne warunki atmosferyczne. Ponadto nie są wymagające w zakresie pielęgnacji. Chryzantemy to także idealne kwiaty na jesienne dekoracje. Są trwałe, mają wiele odmian, różniących się wielkością, kształtem i kolorem kwiatów a ponadto mogą ozdabiać nasze tarasy jeszcze przez cały listopad. By przełamać ich rozproszoną strukturę, warto postawić na ozdobne kapusty o tonujących zielonych i fioletowych odcieniach. Poszukujesz mniej typowych kształtów? Postaw na psiankę czy ozdobną papryczkę, która zaoferuje czerwono – pomarańczowy akcent.

Inne formy ozdobne

donica_dyniaDonice dekoracyjne, zwłaszcza te o dużych rozmiarach, wymagają odpowiednio okazałych roślin. Na jesienne ozdoby doskonale nadawać się będą wytrzymałe trawy, które pozwolą zagospodarować teren, opuszczony przez nieodporne na mróz kwiaty. Przy donicy, możemy położyć dynię – idealnie podkreślającą charakter chwili. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest także wkomponowanie w dekorację suchych konarów, które będą wyśmienicie kontrastowały z kolorowymi kwiatami chryzantem czy cyklamen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *