donice lechuza cubico antracyt

Czym cechują się donice Lechuza?

Posted on Posted in Donice Lechuza

Piękne rośliny domowe mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na dekoracyjny wyraz naszego domu. Aby jednak rosły zdrowo i prezentowały się estetycznie, powinny one posiadać odpowiednie doniczki, które zapewnią im optymalne warunki do wzrostu. Dlatego też warto zakupić donice niemieckiej marki Lechuza. Jakie zalety oferuje nam donica Lechuza?


Najważniejszą zaletą tych doniczek jest przede wszystkim trwałość, a także niezwykle wysoka odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych – obfitego deszczu, mrozu czy intensywnego promieniowania słonecznego. Każda donica Lechuza jest wykonana z najwyższej jakości polipropylenu, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, co przedłuża jej żywotność. Zewnętrzną warstwę doniczek pokryto dodatkowo lakierem, który sprawia, że na ich powierzchni nie powstają nieestetyczne zadrapania, a ich kolor nie blaknie pod wpływem słońca.

donice lechuza

Optymalne nawodnienie w każdej sytuacji

O nawodnienie roślin z łatwością zadba specjalny system nawadniający Lechuza. Składa się on z 5 części, które idealnie ze sobą współpracują po to, aby nasza roślina miała jak najlepsze warunki. Na spodzie doniczki znajduje się praktyczny pojemnik, gromadzący wodę, która później posłuży do podlewania. Pojemnik te posiada funkcjonalną śrubę, która po odkręceniu umożliwia usunięcie nadmiaru wody, np. podczas obfitych opadów. Woda z pojemnika przedostaje się do doniczki za pomocą funkcjonalnych kanałów wlewowych.

Kolejne elementy systemu nawadniającego to denko separujące oraz warstwa separująca Lechuza-PON, która dozuje rośliny potrzebną ilość wody. Ostatnia część to wskaźnik poziomu wody – dzięki niemu możemy sprawdzić, ile wody znajduje się aktualnie w doniczce.

Donica Lechuza zapewni roślinie odpowiednie nawodnienie nawet do 12 tygodni, bez dolewania wody – w zależności od podłoża oraz od wielkości rośliny. Poza tym daje nam on pewność, że roślina otrzyma dokładnie tyle wody, ile potrzebuje, co zapobiegnie jej przegniciu.

Ponadczasowy design w niestandardowej kolorystyce

Sama forma doniczek nie wyróżnia się niczym niezwykłym – jest prosta i uniwersalna. O ich niebanalnym designie decyduje jednak przepiękna kolorystyka, która świetnie wpasuje się w każde pomieszczenie – zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne. Donica Lechuza to stylowy detal dekoracyjny, który podkreśla piękno roślin i nadaje pomieszczeniu elegancki wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *